Umowa zlecenie - stawka godzinowa w 2024 roku

Główne korzyści pracy tymczasowej dla biznesu.

praca tymczasowa
Praca tymczasowa to forma zatrudnienia, która ostatnimi czasy cieszy się coraz większą popularnością. W tym modelu agencja pracy zatrudnia pracownika, który wykonuje obowiązki służbowe bezpośrednio w siedzibie docelowego pracodawcy. To wygodne rozwiązanie, z którego chętnie korzystają zarówno małe przedsiębiorstwa, jak i duże korporacje. Kiedy warto zdecydować się na pracowników tymczasowych i co przedsiębiorca może w ten sposób zyskać?

Kiedy można zatrudnić pracownika tymczasowego?

Praca tymczasowa inaczej nazywana jest także leasingiem pracowniczym. Wypożyczenie pracownika daje wiele wymiernych korzyści i pozwala uzyskać znaczne oszczędności. Z takiej opcji mogą skorzystać firmy, które spełniają określone przez ustawodawcę wymogi. Reguluje je ustawa z dnia 9 lipca 2003 r. o zatrudnianiu pracowników tymczasowych, która definiuje pracę tymczasową jako wykonywanie zadań:
  • o charakterze sezonowym, okresowym, doraźnym;
  • których terminowe wykonanie przez dotychczas zatrudnionych pracowników nie byłoby możliwe;
  • których wykonanie należy do obowiązków nieobecnego pracownika.
Pracownik tymczasowy ma w gruncie rzeczy dwóch pracodawców: 1) agencję, z którą podpisuje umowę i 2) pracodawcę, u którego wykonuje daną pracę.

Co przedsiębiorca zyska, wybierając ten model współpracy?

Praca tymczasowa to elastyczna forma zatrudnienia, która ma niekwestionowane zalety:
  • Agencja pracy dysponuje rozbudowaną bazą sprawdzonych kandydatów i posiada narzędzia, dzięki którym jest w stanie przeprowadzić sprawną rekrutację dla klientów z różnych branż.
  • Współpracując z taką firmą, przedsiębiorca z łatwością dostosowuje stan zatrudnienia do potrzeb biznesu. W zależności od aktualnej sytuacji panującej na rynku można dowolnie zwiększać lub zmniejszać liczbę pracowników tymczasowych, podczas gdy liczba stałych wakatów nie ulega zmianie.
  • Czas oczekiwania na realizację zlecenia jest bardzo krótki, dzięki czemu firma maksymalnie wykorzystuje swój potencjał i zwiększa konkurencyjność na rynku.

Optymalizacja kosztów zatrudnienia

Koszty zatrudnienia pracowników w Polsce nadal są bardzo wysokie. Obsługa kadrowa zajmuje dużo czasu i wymaga odpowiednich kompetencji. Decydując się na pracowników tymczasowych, właściciel firmy nie będzie musiał się martwić o ich obsługę kadrowo-płacową.
Agencja pracy zajmie się wystawianiem umów, odprowadzaniem podatków, opłacaniem składek ZUS, rozliczaniem PIT-ów, naliczaniem urlopów i wypłatą wynagrodzeń. W efekcie dział kadr i księgowości zostanie znacząco odciążony, co przełoży się na realne oszczędności czasowe i finansowe.
Pracownicy tymczasowi zostaną w pełni rozliczeni przez agencję, a obowiązkiem klienta będzie jedynie regularne opłacanie faktury za wykonaną usługę pracy tymczasowej.

Skuteczna rekrutacja i nieograniczony dostęp do wykwalifikowanych pracowników

Nasza firma specjalizuje się w prowadzeniu zaawansowanych procesów rekrutacyjnych, podczas których wiedza i umiejętności każdego kandydata są dokładnie weryfikowane.
Dzięki współpracy z doświadczonymi specjalistami nasz zespół redukuje koszty związane z rekrutacją do niezbędnego minimum. Jednocześnie pomagamy pracodawcom w krótkim czasie dotrzeć do fachowców, którzy mają odpowiednie kompetencje. Ułatwiamy też legalne zatrudnienie cudzoziemców. W ramach współpracy każdy przedsiębiorca może przetestować to rozwiązanie przed podjęciem decyzji o długofalowej współpracy.
Praca tymczasowa to rozwiązanie, które korzystnie wpłynie na wyniki finansowe firmy. Współpraca z renomowaną agencją pozwala na usprawnienie wielu procesów kluczowych z punktu widzenia prowadzonej przez przedsiębiorcę działalności. Dzięki pracownikom tymczasowym zakład będzie w stanie zwiększyć wydajność produkcji, a firma zyska wielu nowych kontrahentów.
Zapraszamy do kontaktu w celu poznania szczegółów oferty.