Rozwój kandydata – jak przyciągnąć i zatrzymać talenty w Twojej firmie?

Jak wybrać Kontrahenta w outsourcingu?

wybor
Znalezienie idealnego pracownika dla swojej działalności to wymagające zadanie. Aby ułatwić ten proces, właściciele firm coraz częściej korzystają z pomocy doświadczonego kontrahenta, zajmującego się poszukiwaniem specjalistów na dane stanowisko. Oferta agencji pracy jest coraz większa, dlatego podczas wyboru odpowiedniego podwykonawcy warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów. Dokonując dokładnej selekcji masz pewność, że osiągniesz sukces w znalezieniu pracownika i tym samym odciążysz dział kadr od obowiązku rekrutacji.

Outsourcing procesowy – co musisz o nim wiedzieć?

Zazwyczaj to działy kadr i HR są odpowiedzialne za rekrutowanie pracowników. Czasami jednak zdarza się, że zajmują się innymi priorytetowymi zadaniami, przez co poszukiwanie specjalistów na dane stanowiska staje się obowiązkiem pracodawcy albo agencji pracy. Przekazanie realizacji pewnych funkcji przedsiębiorczych wyselekcjonowanemu kontrahentowi to właśnie outsourcing procesowy. Takie “wypożyczenie” specjalisty od innej działalności lub agencji, zdejmuje obowiązek znalezienia nowego członka zespołu z właściciela biznesu, a także pozwala zminimalizować wydatki przeznaczone na rekrutację.

Czym zajmują się firmy rekrutujące pracowników?

Doświadczeni kontrahenci mają w swojej bazie wielu kandydatów, gotowych do oddelegowania na stanowisko firmowe. Pozwala im to na sprawne przejmowanie obowiązków, realizację zewnętrznego procesu rekrutacyjnego oraz wskazanie wartościowego pracownika nie tylko z Polski, ale również z innych zakątków świata. Wybór firmy outsourcingowej to selekcja podwykonawcy, który przejmie za Ciebie pełną odpowiedzialność zarządzania kadrą pracowniczą.

Jak wybrać kontrahenta w outsourcingu?

Wybór kontrahenta w outsourcingu to proces, podczas którego warto wziąć pod uwagę kilka cech idealnego podwykonawcy procesów biznesowych. Skup się na:
  • doświadczeniu, ofercie oraz zrealizowanych rekrutacjach,
  • referencjach i poleceniach ze strony innych przedsiębiorców,
  • możliwości skorzystania z usług analizy i personalizacji strategii,
  • partnerach współpracujących z firmą.
Te i wiele innych aspektów opisują firme Respekt Personal Group! Znajdziemy dla Ciebie pracownika na medal, również z zagranicy. Wybierz mądrze i skorzystaj z usług sprawdzonego podwykonawcy!