Outsourcing w różnych sektorach - studia przypadków

29.11.2023

Outsourcing to usługa, bez której wiele firm nie mogłoby dobrze funkcjonować. Z tego rozwiązania korzystają zarówno duże korporacje, jak i sektor małych i średnich przedsiębiorstw. Delegowanie części procesów biznesowych zewnętrznemu dostawcy to duża oszczędność czasu i pieniędzy. W jakich branżach outsourcing przynosi największe zyski i dlaczego tak się dzieje?
outsourcing

Outsourcing usług księgowo-kadrowych

Dla polskich przedsiębiorców prowadzenie księgowości to spore wyzwanie. Prawo podatkowe nieustannie się zmienia, co ma bezpośrednie przełożenie na wysokość podatków i przychody firmy. Wysyłanie dokumentów do ZUS-u, naliczanie wynagrodzeń i prowadzenie rejestru VAT zajmuje dużo czasu, który pracodawca mógłby poświęcić na inne, kluczowe z punktu widzenia działalności firmy zagadnienia.

W takim wypadku przedsiębiorca ma dwie możliwości. Jedną z nich jest stworzenie działu kadr i księgowości, a drugą outsourcing usług księgowo-kadrowych.

Powołanie do życia nowego działu zajmuje bardzo dużo czasu i pochłania sporo energii. Trzeba przecież znaleźć i zatrudnić pracowników o odpowiednich kompetencjach, a także zapewnić im kompleksowo wyposażone stanowiska pracy.

Jeśli wybierzesz outsourcing usług księgowo-kadrowych, nie będziesz musiał o nic się martwić, a dodatkowo zyskasz profesjonalne wsparcie ekspertów. Współpracując z Respekt Personal Group, wystarczy jedynie opłacić stały miesięczny abonament, w ramach którego nasi pracownicy realizują wszystkie zadania księgowo-kadrowe z zachowaniem najwyższych standardów.

Outsourcing rekrutacyjny

Prowadzenie skutecznych procesów rekrutacyjnych jest bardzo pracochłonne. Znalezienie adekwatnych kandydatów wymaga dostępu do internetowych narzędzi, co dodatkowo podnosi koszty rekrutacji. Następnie z każdym kandydatem trzeba przeprowadzić rozmowę recytacyjną i sprawdzić jego referencje.

Firma może wszystkie te zadania zlecić zewnętrznemu dostawcy usług rekrutacyjnych w ramach usługi outsourcingu procesowego. Jest to świetne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy borykają się z brakami kadrowymi lub właśnie rozpoczynają nowy projekt i w związku z tym chcą powiększyć swój zespół.

W Respekt Personal Group świadczymy kompleksowe usługi z zakresu outsourcingu rekrutacyjnego. Jako zewnętrzny dostawca dysponujemy pokaźną bazą danych, dzięki czemu jesteśmy w stanie w krótkim czasie dotrzeć do adekwatnych kandydatów.

Zamiast poświęcać długie godziny na poszukiwania idealnego pracownika, możesz skupić się na prowadzeniu działalności operacyjnej firmy. Nasi specjaliści znajdą osoby o odpowiednich kwalifikacjach, które szybko i sprawnie wykonają powierzone im zadania. W efekcie usługa zostanie zrealizowana zgodnie z Twoimi oczekiwaniami w wyznaczonym terminie.

Outsourcing IT

Outsourcing IT to bardzo popularna usługa, z której chętnie korzystają małe i średnie firmy. Współcześnie trudno sobie wyobrazić przedsiębiorstwo, w którym pracownicy nie używają komputerów, interaktywnych aplikacji lub zaawansowanego oprogramowania. Outsourcing IT może przybierać różne formy w zależności od potrzeb danej firmy.

Niekiedy taka usługa polega na dostarczeniu zaawansowanego oprogramowania lub stworzeniu dedykowanej aplikacji, a innym razem zewnętrzny dostawca może pomóc w usunięciu awarii lub świadczyć usługi z zakresu helpdesku IT.

Współpraca z firmą zewnętrzną ma charakter jednorazowy lub długoterminowy. W każdym przypadku koszty delegowania poszczególnych zadań są nieporównywalnie mniejsze niż w przypadku konieczności stworzenia od podstaw nowego działu w firmie.

Outsourcing usług sprzątających

Popularnym rozwiązaniem jest również korzystanie z outsourcingu usług sprzątających. Opcja ta jest chętnie wybierana przez firmy, które zajmują się obsługą klienta. Jako zewnętrzny dostawca możemy delegować pracowników do dbania o czystość w pojedynczym biurze, warsztacie lub w całym budynku.

Sprzątanie dotyczy nie tylko odkurzania, mycia okien czy wyrzucania śmieci. Taka usługa może obejmować również profesjonalną dezynfekcję, utylizację odpadów medycznych lub czyszczenie hal przemysłowych. Outsourcing usług sprzątających to duża oszczędność czasu. Usługi są wykonywane w taki sposób, aby nie zaburzały ciągłości pracy biura lub zakładu.

Na outsourcing warto się zdecydować, jeśli chcesz zoptymalizować procesy biznesowe w swojej firmie. Delegowanie poszczególnych zadań zewnętrznemu dostawcy sprawi, że Twoje przedsiębiorstwo stanie się bardziej elastyczne. Odciążając pracowników, zwiększysz ich wydajność i kreatywność. W efekcie lepiej podołasz wyzwaniom, jakie stawia przed Tobą rynek.

Korzystanie z zewnętrznych usług to świetne rozwiązanie dla nowoczesnych firm, które są mocno zorientowane na osiąganie coraz lepszych rezultatów. W Respekt Personal Group doskonale rozumiemy potrzeby współczesnych przedsiębiorców, dlatego przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę outsourcingu procesowego dla różnych branż. Korzystając z naszych zasobów, widocznie zwiększysz swoją konkurencyjność na rynku. Zapraszamy do kontaktu!